Česky English По-русски

31. prosinec 2016 - Rok ve znamení Lega

Přesto, že jsem toho letos na buildinst moc nepřidal, jsem uplynulý rok s Legem doslova vstával i chodil spát. Jak už jsem psal v minulém příspěvku do blogu, začal jsem stavit alternativní modely na zakázku a to hned pro dva různé subjekty. Kromě toho jsem pokračoval ve vedení kurzů programování LEGO Mindstorms a WeDo pro děti, účastnil se výstav, pořádal několik soutěží a nakonec si postavil i něco vlastního jen tak pro radost.

Prvním projektem, do kterého jsem se zapojil je LEGO ReMake. Jeho podstatou je ukázat dětem a jejich rodičům, že z každé stavebnice LEGO se toho dá postavit víc, než jen ten model, na který máte přibalený návod. Stavěl jsem tam tedy alernativní modely ze stavebnic LEGO City a můžete si je prohlédnout na oficiálních stránkách projektu, kde samozřejmě najdete i návody na jejich stavbu. Druhým projektem, byl seriál videí na Streamu nazvaný LEGO stavění. Jednotlivé epizody vypadají tak, že dítě postaví ze stavebnice model podle návodu a potom přijdu já a ze stejných kostek postavím něco jiného. Jsou tam i epizody, které jsou pouze zrychleným záznamem toho, jak modely stavím od začátku do konce, takže si podle nich můžete zkusit moje modely sami postavit. Sety, ze kterých jsme stavěli, byly velmi různorodé - od Creatoru přes NEXO KNIGHTS až po Friends.

Z vlastních modelů stavěných jen tak pro radost stojí za zmínku CLEV3R CAR, dragster a žena v bikinách. CLEV3R CAR je opravdu takové chytré auto postavené ze stavebnice LEGO Mindstorms EV3 (set 31313), které dokáže samo jezdit v prostoru a vyhýbat se překážkám, nebo ho pomocí vlastního programu můžete naučit i jiné kousky. Nejlépe to demonstruje toto video. Dragstera jsem postavil ze setu LEGO Technic 42036 a byla to moc pěkná výzva - mým cílem bylo postavit vozidlo na čtyřech kolech z motorky, která má kola pouze dvě. Je to sice model plný kompromisů, ale rozhodně stojí za postavení. Trojici uzavírá žena v bikinách postavená ze staršího setu LEGO Creator 4884 (lev, hyena a sup). Přiznám se, že původně jsem jí chtěl postavit bez bikin, ale nedostatek dílů ve vhodných barvách mě nakonec donutil ji trochu obléct do plavek a kozaček. :-)

A na co se můžete těšit v nejbližší době? Nové webové stránky by už snad konečně měly být připraveny ke vkládání obsahu, takže spuštění inovovaného webu je na dohled. S touto přelomovou událostí bude souviset i vložení nových návodů na alternativní modely z jiných témat, než jen Creator a Technic, a to hlavně City, NEXO KNIGHTS, Friends a podobně.

 

letadlo kachna vrtulník tank

drak CLEV3R CAR dragster žena v bikinách