Česky English По-русски

26. červenec 2017 - Konečně nový web

Od Vánoc jsem postupně začal přesouvat všechny staré návody na nový web a při této příležitosti i odstraňovat drobné chyby, které jsem v nich objevil. Většinou šlo o drobnosti jako doplnění potisku na dílek (oči starších zvířátek), vložení chybějícího dílu (natahovací motor) nebo úprava souslednosti kroků stavby. Větších úprav se dočkal pouze červený žralok ze setu 9394 - kompletně jsem přestavěl jeho hřbet a upravil polohu ploutví tak, aby se více podobaly skutečnému žralokovi. Nový návod mám stále ještě rozpracovaný, takže pokud si chcete žraloka postavit, je vám k dispozici pouze původní verze na starém webu.

 

Kromě již publikovaných návodů jsem přidal téměř dvacet zbrusu nových návodů na modely z nových setů LEGO Creator a na část modelů, které jsem loni stavěl pro pořad LEGO stavění. Vzhledem k tomu, že se celkový počet návodů rozrostl přes stovku, rozdělil jsem je pro přehlednost do čtyř skupin: Creator, Technic, Mindstorms a Ostatní. Ve skupině Mindstorms se do budoucna můžou objevit i návody na modely z jiných programovatelných stavebnic než jen z Mindstorms a ve skupině Ostatní, označené otazníkem, jsou potom návody na modely ze všech ostatních stavebnic. Nakonec jsem doplnil svůj "LEGO příběh" o shrnutí posledních několika let a svojí fotku - to pokud by vás zajímalo, jak vůbec vypadám. :-) Do budoucna ještě plánuju doplnit k jednotlivým modelům chybějící odkazy na soupisy materiálu, jejich tématické zaměření (mělo by sloužit pro připravované vyhledávání) a galerie s fotkami.

 

A teď se pojďme blíže podívat na nové modely, které jsem od Vánoc postavil. Na rozjezd jsem postavil rovnou 5 alternativních modelů z malého zeleného kabrioletu (set 31056). Tento set je vlastně zelenou obdobou staršího oranžového kabrioletu 31017, ze kterého jsem postavil dohromady 13 vlastních alternativních modelů. Můj záměr se zeleným setem byl jednoduchý - zkusit z něj postavit ty samé modely, které jsem stavěl z toho oranžového a jako bonus zúčastnit se soutěže ve stavbě alternativních modelů. Musím říct, že nové modely se mi líbí více než ty staré - ostatně porovnejte sami jestli se vám bude více líbit zelený krokodýl, vrtulník, člun a ryba nebo jejich starší oranžoví bratříčci. Za zmínku dále stojí předělávky letošních "ošklivých" setů LEGO Creator - drak postavený z robota, budka pobřežní hlídky se žralokem z plážového domku a traktor z motorky (motorku nepovažuju za ošklivou, ale díky specifickým dílů to není zrovna nejvhodnější set na stavbu alternativních modelů).

 

Nakonec ještě zmíním 2 projekty, kterých jsem se letos zúčastnil - natáčení krátkých videí pro aplikaci LEGO Life a pořádání soutěže ve stavbě alternativních modelů. Krátká videa jsem natočíl celkem dvě: první bylo video-návodem na stavbu ryby ze setu 31056 a druhé video-návodem na stavbu žraloka s kabinou pobřežní hlídky ze setu 31063. Odkaz na videa přidám hned, jak budou zveřejněna. Za odměnu jsem získal všechny nové sety LEGO Creator z první poloviny roku 2017, takže se brzy můžete těšit na další modely z nich postavené. Soutěž ve stavbě alternativních modelů jsem vyhlašoval na fóru kostky.org a poněkud netradičně jsme jako výchozí set zvolili LEGO Technic 42060 - Silničáři. Co všechno jsme z něj postavili se můžete podívat zde. Já ze setu postavil mimo soutěž formuli se zatáčecími koly a vrtulové letadlo, kterému se točí vrtule, když jede po zemi.

 

motorový člun ryba tahač drakosaurus

pobřežní hlídka traktor formule 1 letadlo